Kdy se pustit do malování? Většina lidí si pro výmalbu interiéru záměrně vybírá prázdninové měsíce, protože se drží dávno zakořeněné (mylné) představy, že pro výmalbu je ideální jedině léto. Mohou za to názory, že v létě je přece teplo, domácnost se může prakticky 24 hodin denně větrat a nový nátěr tak uschne velmi snadno. Opravdu je ale ideální malovat pouze v létě?
Teď si asi říkáte, k jaké bláznivině se vás to tady snažíme přemluvit. Možná totiž i vy patříte k lidem, kteří jsou přesvědčeni, že malovat se má jen v létě, ideálně v červenci nebo v srpnu, kdy je počasí nejteplejší. A v takovém případě vás rádi vyvedeme z omylu. Malovat se totiž dá i jindy během roku, nemusíte nutně čekat jen na léto.
A proč se tolik lidí upíná právě k létu? Možná je to dáno tím, že malování není úkol, který zvládnete lusknutím prstu. Chce to zpravidla několik dní, bereme-li to včetně přípravy, samotné výmalby a následného úklidu. A jelikož má většina lidí v létě dovolenou, vybírají si tento čas právě pro změnu barev na stěnách u nich doma.
Třeba vás tím hodě zaskočíme, ale malovat se dá i na podzim nebo v zimě. A podle některých je to dokonce ještě lepší varianta, nežli malovat v létě. Ptáte se, proč tomu tak je? Vysvětlíme!
Podle nejednoho zkušeného malíře jsou právě na podzim a v zimě pro výmalbu ideální podmínky. Kombinace suchého vzduchu v místnostech a fakt, že už probíhá topná sezona a většina lidí tak topí, aby se doma zahřáli. To je podle mnohých profesionálů ideální k tomu, aby barva mnohem rychleji schla.
Podle některých ano. Objevují se totiž názory, že malby provedené na podzim a v zimě, mají delší životnost a to právě díky tomu, že mohly mnohem rychleji uschnout. Ano, i v létě je teplo a kolikrát je to doma dokonce k nevydržení, ale teplo od radiátorů je přeci jen něco úplně jiného. Proto se nové výmalby nevzdávejte jen proto, že nám léto dalo sbohem. Malovat totiž můžete i teď.