Jakou barvou vymalovat kuchyň?

Nevíte, jakou barvou vymalovat kuchyň? Kuchyň není jen místo, kde vznikají všechny dobroty a kde se odehrávají kulinářská kouzla. Je to také místo, kde se schází rodina a tráví společný čas. Poradíme vám, jaké barvy jsou do kuchyně vhodné.

Jakou barvou vymalovat kuchyň?

Máte-li co dočinění s velkým prostorem, pak se nebojte vsadit na výrazné a klidně i originální barvy. Na velkém prostoru si totiž můžete, co do barviček a extravagance, opravdu vyhrát a popustit uzdu jinak pořádně zkrocené fantazii.

Kdo má rád odstíny zelené, ten si může tiše sám pro sebe zajásat. I zelená je totiž jako barva do kuchyně vhodná a bát se jí určitě nemusíte. Dobře si rozumí s neutrální bílou barvou a také jí velmi sluší dřevo, se kterým se zelenou ve vaší kuchyni neostýchejte kombinovat.

Malířství Procházka

Vymalujte žlutě nebo oranžově

Ani s jednou barvou neuděláte chybu. Jak žlutá, tak i oranžová jsou vnímány jako pozitivní barvy, které přináší energii a dobrou náladu všude tam, kde se s nimi rozhodnete vymalovat. Obě barvy mají také schopnost zvyšovat chuť k jídlu, což se právě v kuchyni bezesporu hodí. Mimo to jsou to odstíny, které patří do skupiny teplých, proto pocitově celou kuchyni příjemně zateplí.

Hodí se bílá do kuchyně?

Kdekdo by možná hned vrtěl hlavou a pouhou představu, že by měl v kuchyni vymalovat čistě bílou barvou by okamžitě považoval za absolutní nesmysl, my ale tak zásadně proti nejsme. Bílá barva je neutrální, hodí se prakticky ke všemu a velmi snadno se kombinuje s dalšími barvami. Také je to barva nadčasová, vyvolává pocit elegance. Kdo se chystá malovat menší kuchyni, kde prostoru není na rozdávání, neměl by nad bílou váhat, protože v malých kuchyních jasně dominuje.