Barvy do ložnice: který odstín vám nenaruší spánek?

Při výběru barvy do ložnice musíte být obezřetní, protože ne vždy se lze řídit jen vlastním vkusem a faktem, která barva se vám líbí a která naopak ne. Pokud jde o ložnici, není zde příliš prostoru pro kdovíjaké experimenty. Ložnice má sloužit k odpočinku a relaxaci, proto byste se zde měli cítit příjemně a prostor jako takový by měl působit klidným harmonickým dojmem.

Jaké barvy do ložnice zajistí klidný spánek?

Určitě víte, že barvy na nás nějakým způsobem působí. Zatímco některé vybízí k akci a doslova vás nutí něco dělat, jiné naopak podbízí k tomu, abyste lenošili a lidově řečeno zevlili. Pokud jde o barvy do ložnice, které podpoří klidný a nerušený spánek, můžeme všemi deseti doporučit modrou.

Ne nadarmo se říká, že modrá je dobrá a pro výmalbu ložnice je perfektní. Modrou si spojujeme s oblohou a mořem, je to barva, která navozuje klid. Při pobytu v místnosti vymalované do modra postupně dochází ke snižování krevního tlaku, člověk se cítí uvolněnější, snižuje se také jeho srdeční tep. Jednoduše řečeno: modrá připravuje na spánek a to je pro ložnici ideální!

Malířství Procházka

I zelená je dobrá volba

Abychom při výmalbě ložnice nevychvalovali jen jednu jedinou barvu a tím vám nedali příliš mnoho možností na výběr, musíme se zmínit také o další krásné a do ložnice vhodné barvě: a tou je zelená.

Zelená napomáhá ke zklidnění mysli, je to ideální barva pro ty z vás, kteří například máte náročné zaměstnání a potřebujete si po práci pořádně odpočinout. Zelená navozuje pohodu, láká k odpočinku, celkově uklidňuje a pakliže si touto barvou vymalujete ložnici, rozhodně neprohloupíte.

A co třeba žlutá?

Do třetice všeho dobrého zmíníme žlutou. Je to veselá barva, která může působit studenějším dojmem a vyvolávat ve vás pocit, že je v ložnici chladněji. Také nutno dodat, že do ložnice se hodí jen v jemnějším, klidně pastelovém odstínu. Křiklavá a příliš výrazná žlutá by vás naopak mohla rušit.