Chalupa je dokonalá s dokonale zrenovovanou podlahou

Ke každé chalupě patří i dokonalá podlaha. A pokud je podlaha dřevěná, je to přímo luxus. Víkendový odpočinek na chtě nebo chalupě nám tak zpříjemní společně strávené chvíle. Jestliže jsme ale zjistili, že máme podlahu starou a zašlou, vrzající nebo takovou, která by potřebovala zkrátka ošetřit nebo rovnou zrenovovat, musíme se poradit s odborníkem, co se s tím dá dělat.

Dřevěná podlaha je velmi kvalitní

Pokud máte doma nebo na chalupě dřevěnou podlahu, věřte, že máte doma skutečně kvalitní podlahu. Je nejen pevná, ale i vysoce kvalitní. Dřevo se vyznačuje originální strukturou a je zde možnost výběru z mnoha druhů dřevin.

Dřevo bylo vždy považováno za vysoce kvalitní stavební materiál a používá se prakticky dodnes. Pro dlouhou životnost naší dřevěné podlahy je třeba se také o podlahu dobře starat a v případě potřeby ji můžeme i zrenovovat. Dostane tak znovu svůj hezký vzhled.

Jak na samotnou renovaci?

Renovaci podlahy lze využít nejen k její opravě, ale také k dokonalé přeměně podlahy. Změna jejího zabarvení může změnit vzhled podlahy, ale dokonce i vzhled celé místnosti. Ta se pak stane zářivější a má svěží nádech. Velmi dobře se dá dřevěná podlaha zrenovovat tak, aby byla sladěna s ostatními barvami v místnosti a tím bude bydlení zase o něco originálnější.

Renovace obsahuje několik etap prací, které je nutné provést. Dříve než začneme se samotnou realizací, pozvat si na pomoc odbornou firmu není vůbec na škodu. Naše laická neodbornost v případě renovace podlahy by byla spíše pro zlost a měli bychom práci navíc.

renovace podlah

Samotná renovace zahrnuje několik úprav podlahy

Mezi úkony, které zahrnují renovaci dřevěné podlahy, patří především její základní broušení nahrubo, kterému předchází vytmelení všech nerovností, spár a mezer mezi jednotlivými prkny. Dřevěné díly se musí zpevnit a v případě potřeby i vyměnit. Potom se celoplošně podlaha opět vybrousí a to jemným brusným papírem, který zaručí jemnost a hladký povrch. Dnešní brusky mají nejen moderní design, ale také výkonnost a sací systém. Odstranění přebytečného prachu z broušení je důležitou fází renovace, neboť potřebujeme povrch dokonale hladký.

Lakování nebo olejování podlahy je pak závěrečnou etapou renovace. Jde o povrchové úpravy, které mají chránit podlahu před mechanickým poškozením a dodávají podlaze dokonalost. Dřevo má originální strukturu, která díky těmto povrchovým úpravám vynikne. Podlaha má pak také delší životnost a stává se ozdobou nejen našich chalup.