Finsko uprostřed vašeho domova

Finsko uprostřed vašeho domova

OSN zhodnotila Finsko jako nejšťastnější zemi, jelikož je schopna poskytnout svým obyvatelům dostatek osobní svobody i sociálního zabezpečení. Co když je ale vše jinak? Co když jsou Finové šťastni proto, že mají jejich specializované sauny, které je zbaví stresu i depresí?

Finská sauna

Finská sauna se vyznačuje tím, že je jedna z nejteplejší saun vůbec. Teplota zde dosahuje až 100 °C a vlhkost se pohybuje kolem 20 %. Na rozdíl od ostatních saun se nedoporučuje tam trávit hodiny svého času. Sauna je nejúčinnější, pokud v ní strávíte přibližně 5–15 minut. Samozřejmě pro začátečníky se doporučuje začínat na kratších časech, je totiž možné, že vám vysoká teplota a vlhkost nemusí udělat dobře.

sauny

Blahodárné účinky

Proč jsou tedy Finové ti nejšťastnější? Jak je již výše zmíněno, finské sauny mohou lidi zbavit stresu, depresí a navodit jim zpět dobrou náladu. Sauny umí podpořit nejen psychické zdraví, ale i fyzické – dokážou prokrvit končetiny, pokožku a orgány. Zároveň podpoří termoregulaci organismu a vyplaví toxiny z těla.

Domácí sauna

Ano, skoro v každém městě mají k dispozici saunu, kterou si můžete užívat. Bohužel, finské sauny jsou pouze v městech větších. Zároveň se musíte podřídit otevírací době a když už tam vlezete, mohou vás trápit všudypřítomné pohledy ostatních návštěvníků.

Pokud si chcete užívat soukromou finskou saunu z pohodlí vašeho domova, můžeme doporučit firmu www.saunaproject.cz, která vám postaví krásnou finskou saunu přímo na míru. Můžete si vybrat typ dřeva, jestli chcete tzv. suchou saunu, či saunu vytápěnou lávovými kameny, které zvyšují vlhkost, zároveň můžete požádat firmu o doplnění terapie do vaší sauny. Vše je děláno na míru a jedná se o ryze ruční výrobu. Zažijte Finsko u vás doma!