Jakou pánskou košili vybrat?

Vybrat kvalitní pánskou košili není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát, především chcete-li, aby vám dobře padla, a vy se v ní celkově cítili dobře. Obvykle, když na sebe pánové berou košili, mají ji podstatnou část dne. Myslete na to, až košili budete vybírat.

Pánské košile se vyrábí ve třech střizích. Pokud pánské košile pravidelně nosíte, jistě víte, jaký střih „sedne“ nejvíce vaší postavě. Košili však vybírejte i s ohledem na materiál. Jedním z nejpohodlnějších je stoprocentní bavlna. Jde o prodyšný materiál, ale taková košile i dobře vypadá. Zkoumejte i to, z jakého druhu bavlny košile je. Výrobce by to měl uvádět. Rovněž se při výběru pánské košile soustřeďte na provedení límečku. Ovlivníte to, jak se budete v košili cítit. Chcete-li kvalitu, vyhněte se košilím s límečkem z umělé hmoty.

Dobře vám musí sednout i rukávy košile. Zde se dostáváme k otázce, jestli volit košili s krátkým rukávem nebo dlouhým. To je jednoduché. Pokud vybíráte košili pod sako, jsou pánské košile s dlouhým rukávem jasnou volbou. Pod sako je zkrátka společensky nepřípustné nosit pánské košile s krátkým rukávem, ať už je venku jakékoliv počasí. A pro jaké příležitosti se tedy hodí košile s krátkým rukávem? Můžete je nosit ve volném čase. V tom případě vás při výběru košile bude zajímat jen, aby byla pohodná a slušivá.