Mnoho mužů nedá v zimě dopustit na pánské kabáty

Se zdravotními problémy se můžete začít potýkat v každém věku. Někdo při nich pozoruje váhový úbytek, jiný zase může výrazně přibrat na váze a nadbytečná kila najednou nejdou shodit. Ani přísná dieta nevede k velkým úspěchům, proto se někteří musí smířit s tím, že na delší dobu, pokud vůbec, se na původní váhu nevrátí. V takovém okamžiku najednou začínají řešit otázku, co si vzít na sebe, když téměř vše je minimálně o jednu nebo dvě velikosti menší. Těmto lidem nezbývá nic jiného, než si do svého šatníku pořídit nové kousky oblečení, které při denním nošení bezesporu využijí.

Základem zimních kabátů je vlna, u jarních je to zase bavlna

Pokud denně chodí v saku se společenskými kalhotami nebo v obleku, budou zajisté potřebovat pánské kabáty. Bez nich se totiž zimní chlad a mrazy jen stěží obejdou, protože k saku nebo obleku nepatří zimní bunda, ale vždy jen kabát, který musí být delší, než sako. To nesmí z kabátu vykukovat. Ideální délka pánského kabátu je po kolena, těsně nad ně nebo pod ně. Dlouhé kabáty jsou také populární, ale vyjímají se více na štíhlých vysokých postavách, které zvýrazní, naopak silnější postavu zbytečně rozšíří, a tudíž je pro ni vhodnější kabát středně dlouhý nebo krátký.

Mezi kabáty ovšem není rozdíl pouze v délce. Odlišují se také svou hřejivostí. Pánské zimní kabáty jsou vhodné do velmi chladného i mrazivého počasí, jsou šity z látky s velkým podílem vlny a některé mohou mít uvnitř ještě odepínací teplou vložku. Tu je možné, když není tolik zima, odepnout a kabát nosit bez ní. Kdežto pánské jarní kabáty jsou šité převážně z látek, kde základ tvoří bavlna a její příměsí je polyesterové vlákno. Nejsou tak teplé, jako kabáty zimní, ale přesto zahřejí v chladných jarních nebo podzimních dnech. Střih pánských kabátů obvykle neumožňuje zapnout kabát až ke krku, proto pokud v zimě musíte mít krk v teple, aby vás v něm hned nebolelo, pořiďte si moderní šálu. Ta je ideálním doplňkem k jakémukoli kabátu a výrazně oživí váš celkový vzhled. Šálu můžete zkombinovat také s vhodnou zimní pokrývkou hlavy, jakou může být například klobouk, čepice zvaná bekovka nebo trendy pletená čepice, která ovšem nesmí vypadat sportovně. V kombinaci zimního kabátu, šály a čepice či klobouku vám již nemůže být zima ani v těch nejchladnějších dnech.