Jak dlouho vydrží nová fasáda?

Nová fasáda dodá domu úplně jiný vzhled. Právě vnější schránka je jednou z nejexponovanějších částí domu, proto je určitě na místě vybrat vhodnou fasádu, která odolá rozmarům počasí a vy s ní nebudete mít tolik práce. Jak dlouho nová fasáda vydrží?

Fasáda odráží vkus majitele

Určitě se shodneme na tom, že fasáda určuje celkový vzhled domu, zároveň je to vizitka majitele – odráží jeho vkus. Fasáda dodává domu jedinečnost, nicméně v tomto případě nehraje roli jen estetická stránka. Vhodně zvolená fasáda totiž může díky svým tepelněizolačním vlastnostem z velké části ovlivnit tepelné ztráty budovy a s nimi neodmyslitelně spojené náklady.

Malířství Procházka

Nová fasáda může vydržet roky, když si dáte záležet s jejím výběrem

Investice do fasády není otázkou pár korun. Nová fasáda vyjde na nemalé peníze, proto určitě chcete, aby na domě vydržela co možná nejdéle. Nejdříve se proto zamyslete nad tím, jakým vlivům a podmínkám bude fasáda na domě čelit. Použitý materiál by měl odolat nejen povětrnostním vlivům, ale i změnám teplot. Zvažte také umístění domu vzhledem ke světovým stranám.

Každý si najde to svoje

V dnešní době máte na výběr hned několik možností, mezi kterými můžete vybírat. Nové fasády se posunují kupředu, co se týče jejich funkčnosti i využitelnosti. Oblíbené jsou minerální omítky, které jsou tvořené kombinací písku a pojiva. Nabízí vysokou odolnost, tvrdost a maximální paropropustnost.

Silikonové nátěry mají největší životnost

Hledáte-li variantu, která se může pyšnit největší životností, pak se vydejte cestou silikonového nátěru. V porovnání se silikátovými nebo akrylátovými nátěry má podstatně vyšší výdrž. Kromě toho, že mají dlouholetou výdrž, mohou vám nabídnout i vysokou vodoodpudivost, proto jsou vhodné na stěnách, které jsou vystavovány náporům dešťů.