Jaké barvičky se hodí do dětského pokoje?

Chystáte se malovat dětský pokojíček a přemýšlíte, jaké barvy jsou právě do této místnosti vhodné? Dětský pokoj často svádí k tomu, že se zde rodiče chtějí opravdu vyřádit. Kde jinde si totiž mohou užít tak rozmanitou paletu barev, nežli právě v dětském pokoji, kde se to různorodými barvičkami a odstíny všeho druhu jen hemží? Pokud si nevíte rady, jakou barvu zvolit do dětského pokoje, rádi vám poradíme.

Nejmenším dětem vybírejte jemné pastelové odstíny

Pokud vás čeká výmalba pokoje pro opravdu maličké děti, vybírejte mezi jemnými pastelovými barvami. Vhodné jsou všechny tóny od bílé, přes krémovou až po růžovou, modrou nebo třeba zelenou. Maličké děti jemné pastelové tóny povědomě uklidňují, navozují pozitivní atmosféru a nebrání dětem v odpočinku nebo klidném usínání.

Malířství Procházka

Předškoláci už chtějí projevit svůj vlastní názor

U dětí v předškolním věku není žádnou výjimkou, že se učí projevovat svůj názor. Je to období, kdy se potřeby dětí mění. Tomu by měl odpovídat i dětský pokoj, který by se měl dokázat dětem přizpůsobit. Pokud jde o výmalbu pokoje, můžete zvolit sytější odstíny. Podle odborníků může vhodná barva korigovat určité negativní projevy dětí – zelená a fialová navozují klid, oranžová a červená a zase děti podpoří v akci, žlutá je zase vhodná pro ratolesti rodičům dělají starosti v jídle, podporuje totiž chuť k jídlu.

Pokojíček pro mladší školáky

Nástup dítěte do školy je dalším milníkem, při kterém se toho hodně mění – mimo jiné také dětský pokoj, který se opět musí přizpůsobit potřebám dítěte. Pokud malujete pokoj menších školáků, nebojte se jí zeptat, jakou barvu by si přáli. Rozhodně nic nezkazíte, když se u holčiček spolehnete na růžovou a u chlapců zase na modrou. Snažte se aby se děti v pokoji cítily dobře. Vhodnou barvou do pokoje školáků je zelená, na kterou se můžete ve všech jejich odstínech. Zelená barva usnadňuje koncentraci, podporuje tvůrčí myšlení, zároveň uklidňuje. Je to také taková univerzální barva, kterou ocení rodiče, kteří zařizují jeden pokojíček pro dvě děti různého pohlaví. Řešením může být nábytek na míru.