Přehled nejmodernějších trendů designu kuchyně

Ve dnešní době kuchyně není jen místem pro přípravu jídla – je to spíše mnohoúčelová místnost, kde se jídlo nejen vaří, ale i přijímá, a zároveň se tu přijímají hosté a konají oslavy. Pokud ale právě váháte, jakou kuchyni zvolit, můžeme Vám nabídnout přehled nejmodernějších trendů, a zároveň pomůžeme u toho i s výběrem vhodných doplňků.

1) Smělá barevná řešení

V současné době je velmi modní přidávat kuchyni otevřené a smělé barvy, což znamená – nebojte se přidat trochu barvy do Vašeho interiéru. Zvolte originální barvy kuchyňského nábytku a doplňky tak, aby Váš design se stal unikátním.

2) Osvětlení kuchyně

Vaše kuchyně musí být dobře osvětlena tak, aby příprava jídla byla pohodlná, osvětlení musí ladit spolu s interiérem kuchybě. Velmi moderní je dnes osvětlení v průmyslovém stylu – černá ocel, nerezová ocel, průhledné sklo a žárovky ve starém stylu, měděné detaily apod.

3) Kuchyňské „ostrovy“

Tyto „ostrovy“ se staly populárními díky různým kulinářským show, a také díky jejich multifunkcionalitě a efektivitě, která umožňuje značně uvolnit místo v kuchyni. „Ostrovy“ jsou také mobilní díky zabudovaným kolečkám, což umožňuje otvírat potřebné prostory v kuchyňské zóně.

4) Vysoká efektivita

Základní kuchyňskou tendencí je její funkcionalita. V kuchyni není lepší místo, kde se dá použít efektivita v praxi, než ve skladovacích prostorech a na regálech.

Posuvné šuplíky na kuchyni jsou nejen pohodlné, ale umožňují snadno vybrat potřebnou ingredienci nebo kuchyňské náčiní.

5) Měděné a mosazné prvky

Někdy nejlepšími tendencemi dekoru jsou jeho detaily, a právě Vaše kuchyně není výjimkou z tohoto pravidla. Lesk mosazných předmetů může udělat z Vaší kuchyně velmi elegantní místnost. Pořiďte lesklé měděné závěsy, měděné úchytky a lišty. Pokud je takového lesku na Vás moc, můžete zkusit zvolit i tmavší odstíny.